Gondolom, mert azon már túl vagy - vagy lehetsz! :-)
Balla Béla: A pallos-jogtól jobban tartok, mint a Ius primae noctis-tól :-D
Én még azért reménykedem, mert a Vármegye Ispánja nem kapott idáig pallos-jogot. Amíg OV1G nincs megkoronázva, addig nem adom fel a reményt!
Balla Béla: Vigyázz, mert lesújt miatta a király haragja. Pallos által :-D
Anna: Bocs! Nem volt szándékos a kirélyné legrófnőizése.
Karolina: Imádom a fantáziádat! :-)
Szép idők voltak. Csak soha ne térjen vissza!!!
Karolina: :-) :-) Igen, igen, igazad van! Lehet, hogy a művész a jövőbe látott az 1987-es alkotásával...
Valóban, mennyi vicces mém és egyéb látott napvilágot, amint "homoffiszban" a pasi zakó nyakkendőben ül a monitor/kamera előtt, miközben lábát lavórban áztatja :-D
Nagy Karolina: Valóban igen vicces festmény. Remélem lesz alkalmam ismételt látogatást tenni, akkor hozom a többit.
Balla Béla: A kiállításon jó pár "idézetkép" található. Részemről majd lesz több is, ha nem csak kutyafuttában látogatom meg a tárlatot.
Nem egyedül voltam és ezáltal sokkal kevesebb időm jutott a kattintgatásra.
Így írtak erről a festményről: "Mácsai gyakran már létező festményéhez adott hozzá különböző alakokat. Itt ismét egy Velázquez-festményről származó nőalakot, Mariana spanyol királynét láthatjuk a budapesti bérház bejárati folyosóján, amint kezét az eredeti festményen szereplő széktámla helyett egy zöld szemeteskuka tetején nyugtatja. Mögötte a belső udvar egy része, néhány ablak és boltíves ajtónyílás után csigalépcső látható, a kuka oldalán pedig jellegzetesen lecsorgó, fehér festékkel a 17-es szám. Önéletrajzi vázlatában a festményt a „harmadik sikeres idézetnek” nevezi – megfeledkezve a Kívülről – és így ír róla: „ennek a képnek lett a legnagyobb sikere, nem tudom miért, talán Mándy Iván révén, aki megnyitotta a kiállításomat, melyen a festmény először szerepelt, s aki egy egész novellát költött a figura köré. Eszerint a hölgy egy illatos szerelmes levélkét dob rejtve a szemetes kukába; – a kép címe azóta mindenfelé Az illatos levélke, hirdetve ezáltal a költészet hatalmát minden művészet fölött.” A kép mégsem Mándy jóvoltából, hanem saját jogán lett sikeres, bizonyára azért, mert a múlt és a jelen elemei ironikus felhanggal, egymásba mosódva jelennek meg rajta."
A Báthory utca 17 alatt a grófnő behozta kukát!