Azt még nem, de szó van róla....
Könnyen elképzelhető !
Nem kötöttetek még vérszerződést ?
Ez azt jelenti, hogy Jávorfácskának és nekem kelta vér folyik az ereinkben?
Kérlekszépen, azt majd ki fogom még találni !
Kiindulópontnak a klasszikus nyúlfogási módszer jónak igérkezi, (a sózás)
Apropos: a fehér fagyöngy nem a kelták vallási kultuszához tartozott ?!
(nemrég fotóztam egy jó darab szép márciusi éggel együtt a Budai hegyekben és pl. Jávorfácskának felkeltette az érdeklődését és lekedvencelte nemrég, veled együtt.)
Honnan fogod felismerni őket?
Stimmel a Halstatt-i kultúra, persze viszont itt Pannóniában a Gellérthegyen volt a fővárosuk.Legalábbis a "Séták a római Magyarországon" (Révay József) szerint.
Idén meg fogom nézni a soproni barbárokat és római légiósként fogom végighajtani őket a szárhalmi erdőn a Vasöntöde-gyujtogatásuk miatt.Majd szólok, hogy segíteni tudj ebben.
Úgy tudtam, hogy a kelták birodalmának központja Hallstatt volt. A sóbányák még a kelta időkben keletkeztek, azzal kereskedtek....Sopron környékén még a Kecskehegyen (Szárhalmi erdő) is volt egy nagy kelta erőd. Kb. 10 éve itt évente megrendezik a kelta-római ünnepet. Beöltöznek korabeli ruhákba, lehet kelta kori ételeket kóstolgatni, fellvonul egy római légió. jönnek a barbárok (azoknak be sem kell öltözni, elég, ha kinyitják a szájukat) Szóval a város méreteihez képest elég nagy só műsor. Párat lefényképeztem. Nagy kelta kultusz tört ránk. Egyébkén engem is izgat a kelta kor. Nagyon érdekes időszaka Európának. Sajnos az ünnepségekről készült képeket egy idő után mindig levettem, de tavaly óta már nem veszek le semmit. Ha muszáj elfedni valamit, akkor inkább titkosítom.
Arra én is alig, de Bella Lajos soproni tudósnak köszönhető, hogy ezt tudjuk.Valamint Révay Józsefnek és a római kőfaragóknak is, akik még beléjük ütköztek, itt Scarbantiában (ami egy kiskorában elhunyt kelta kislány neve és kb. "Sopronkának" fordítható !) A Várhelyen és a Károlyon éldegéltek.
A kelták pannóniai központja a mai Gellérthegyen és környékén volt, egy egész város.A vasnak és fejlett kerámiaiparuknak köszönhették sikereiket, szerte Európában.( Mint távoli rokonra emlékezhetsz rájuk, nem haragszanak érte.)
Igazad is van: a kelta korra már csak homályosan emlékszem, de bizony sokszor mondom azt, hogy a minap, és amikor utána számolok, kiderül, hogy 10-15 éve....
Tacsi: -már elnézést, de mióta van régen a húsz éve ??
Sopronban, ami (vagy aki) egy kelta-illyr alapításu város ??
Istenem, itt már megint havazik és mínusz öt fok hideg van. Sosem lesz tavasz.
Akkor jó régen honosodott meg. Ez minimum húsz éve ilyen, de lehet, hogy régebben.
Persze hogy.
Az egyik kirakatablak - kedves - bár sztem külföldről "honosított" ötlet, úgymint a szines virágbokréták, csokréták ( Ausztria, Hollandia...) Tudod, az olyan "tüchtig" !
A másik véglet a román-tipusú virágágyás, amire pl. Aradon lehet elriasztó példákat látni.
De a Bözsikertiekkel meg vagyok elégedve ( mint Franz Josef II. anno.) azok elég fotogének.
Lenk átjáró ház:)