Szuper!Grt!
igen, nagyon szép!
na most már láttam :D nagyon szép lett :)
Szeretettel meghívnám ezt a képedet, és a többi hasonlót is az új gyűjteményembe : http://indafoto.hu/gyujtemenyek/fenyfestes_fenyjatek
Meghívom ezt a remek képet a "Legalább 80 kedvencelés" albumba:
http://indafoto.hu/gyujtemenyek/legalabb_80_kedvenceles
Hombre! Boldog új évet neked is! :-)
Boldog újévet barátaim !
Hombre, meghívnám a képedet ide: http://indafoto.hu/gyujtemenyek/a_pillanat_legjobbjai.
Köszönöm.:)
Szia !
Képedet várjuk ide : http://indafoto.hu/gyujtemenyek/tobb_mint_50_kedvenceles
Na ja!! :))) Szegény Hombre:)))))))
Bizsu tudod, hogy szivesen használnám én is a H50-et de még nem vittem el javításra ( elfelejtem vinni amikor Pesten járok...) ezért vagyok kénytelen ezzel a demodé tükörreflekszessel kattogtatni. :)).
Hát nekem nincsenek ilyen problémáim Imre:))))))
Klassz. Jó helyre került a sarkcsillag!
bocsi!! a pontok előtt hiba volt a szórenddel...de szerintem csak azzal!
hombre: csak olvasd az itteni hozzászólásokat!...folytasd tovább a munkát!...és ne törődj a blogon történő nagyokosok hablatyolásaival...valahol ki kell élni magukat!!
Az állvány megvolt.Én mondjuk több kisebb záridejű képből akartam összerakni, gondolom, ha szándékosan sikerült volna az első kép, az megoldást hozott volna.A manuális fókusszal az a bajom, hogy tudja a gépem, de valahogy se a keresőben, se a kijelzőn nem látszik pontosan, hogy mikor is éles a cél...főleg töksötétben.A magas iso ezexerint hiba volt.Köszönöm a tippeket, legközelebb kipróbálom majd
Az ilyen fotó elkészítéséhez min. három alapfeltétel kell: Egy stabíl támasz a gépnek-állvány, azonkívül egy hosszúúúúú záridő (akér fél óra...) és manuális fókuszálás amikor is kézzel állítod a fókuszt végtelenre. Nos ezt nem minden gép tudja.
A magas ISO érték nem tesz jót a képnek. Én max 200 esetleg 400-at ajánlok.
Úgy értem a kérdést, hogy nálam szinte teljes sötétség volt...itt meg látom, volt némi fény
Hó, de jó csillagkapu. Azt kérdezném, hogy hogyan talál fókuszt a géped ilyen helyzetben.Próbáltam én is ilyen képet összehozni, kb 60-70 sima fotót készítettem és egy másik programmal adtam össze őket.De mindig kellett egy fényforrás (zseblámpa) hogy fókuszt találjon a gép.Viszont mivel ez elég tökéletlen megoldás, így a képek nagy része életlen lett, és ment a levesbe sajnos.Szóval hogy kell ilyenkor jól belőni a fókuszt?Köszi a választ előre is
És tényleg, szép...
Hombre!
Ez fantasztikus!
Mennyi szívecske!!!! Hiába, ami jó az jó!!! :) :) :)
vigyázz hombre ezért égetés jár
Wao,,,,:)Gratulálok!:)
Köszönöm a jótanácsokat és a szép, elismerő szavakat is :)))
... csodás lelemény ...
Grat a kephez, Hombre! Nagyon klassz!
CCD-nél fontos az azonos hosszúságú záridő, mert ott a termikus zaj sajnos igen erős.
CMOS-nál elég egy alacsony ISO-s pár perces darkframe, azon rajta vannak a hotpixelek, és ez egy fix pattern, lehet újra használni.
A programot én is nemrég találtam, hogy próbálgattam a hosszabb záridőket, mert Canon azért jobb benne mint szegény Sony volt.
Amúgy, azt vettem észre, hogy túl hosszú záridő amúgy se jó, inkább több rövidebb, vagy közepesen rövid. Ennek az oka az, hogy ugyebár a nézőpont fix, a csillagok viszont mozognak, és a háttér pl ugyan annyira fog világos lenni egy ISO100 F4 8min képnél, mint egy ISO800 F4 1min-nél. Viszont a csillagok mivel mozognak, így az ISO800on a háttérhez képest világosabbak lesznek, így az apróbb fényűek is szépen látszanak. Érdemes kitapasztalni milyen érzékenységen a legoptimálisabb (ISO400 ált elég korrekt), valamint minél tisztább égbolt is kell.
Hátránya hogy több képet kell lőni, tehát ha túl rövid, akkor zabálja a zárat.
Ez egy járható út ! Hiszem, hogy jó képeket produkálsz a program segítségével. És még valami: még akkucserére sincs okvetlenül szükség, mégha hosszabb záridőt használsz is mert talán még egy rövid expós totál feketét ki lehet vele lőni :))
Én bevallom ezt a programot (Black Frame NR ) nem ismerem...
Gyenis: töredelmesen bevallom, amit írtál, abból egy kukkot sem értettem. Ennyit értek a fotózáshoz:(((((
Akinek problémája van az akku idővel, az megkerülheti úgy, hogy a rendes kép fotózása után, lő egy darkframe képet letakart objektívvel és keresővel, majd utólag a BlackFrame NR nevü programmal elvégzi a kivonást. Az eredmény nálam bevált, talán jobb is mint az eredeti gépben végzett algoritmus, és a kettő között lehet cserélni akkut, effektíve megduplázva a max záridőt.
hombre:))))))
Mily bölcs vagy....
Mennyivel kényelmesebb Napóleonnak lenni a mai világban, mint Istennek:)))))
Én pedig Mata Hari vagyok....
Tacsi kösz a sok kedvencelést !
( Akérdésedre csak azt válaszolhatom, hogy diliházi Napoleonnak már lehet, hogy megfelelnék de az Úr helyére nem pályázok ! )
Szia hombre! Bár egy ideje már tudjuk és hisszük, de ez mégis fényes bizonyíték.
Miért nem úgy intézted, hogy körülötted forogjanak a csillagok?
Köszönöm siva45 !
Bárhogy is nézzük: és mégis mozog a Föld, s ezt - záridó ide, záridó oda - nagyon szépen bizonyítottad, kedves hombre. Grat...!
Az ilyen fotóknak, tapasztalataim szerint legjobb nekimenni teljesen feltöltött akuval, hadd csinálja végig a gép a dolgát :)
utólagos zajszűréssel nehéz a 25 percet javítani, főleg a sok kiégés miatt, viszont a sokszor néhány perc + PS-ben összerakást sokan választják.
...viszont ha kikapcsolod a zajszurest gyorsan lementi. utolag meg lehet zajt szurni(elnezest az ekezetmentes szovegert).
... bocs, hogy csak igy belepofaztam.
tetszik a kep! jok a fenyek is.
És akkor menet közben aksicsere?.....Nagyon régóta készülök én is egy ilyen fotóra.Nagyon szuper a kép !!!
Igen. Egy kép. Csináltam már hoszabb záridővel is...
Jól birja az érzékelő, inkább az akkum a problémás mert ugye mégegyszer annyi idő kell a kép feldolgozására a gépnek a szemcsecézet redukálására vagyis zajcsökkentésre....:) Ez meg lemeríti jócskán az aksit.
Ez egy kép? 25 perc? Jól bírta az A100 érzékelője :)