Kelepeti kösz. :))
Ági mama! :X :))
Amit a jelen fotón látsz, az hosszú szárú volt, ezek szerint közönséges bábakalács.
Amit kikapáltam, hát, az izé, hogy is mondjam...... olyan földszintes virág volt....:(((((
De hát kelepeti, a közeli erdő állandóan be akart nyomulni a kertembe. Egy bizonyos fokig úgyis hagytam, a vizes hordóimban békák kuruttyoltak, a gyümölcsfáim alatt a kertben született mezei nyulak lesték a lepotyogó gyümölcsöket, ha kint aludtam, hallottam, ahogy a nyestek éjjelenként házibuliztak a padlástérben. Mogyorót soha egy szemet nem tudtam leszüretelni, mert a mogyorós pelék és a mókusok megelőztek és így tovább....
Kelepeti, Te most nem olvastál és nem hallottál semmit ugye?
Ejnye-bejnye! most már tudok róla! :)) Egyébként ha hosszú szára volt a növénynek akkor az a Közönséges bábakalács (Carlina vulgaris) -ez közönséges növény -ellentétben a védett szártalan nevű rokonával!
Nekem a volt kertemben is termett a fűben. Úgy kikapáltam, mind a sicc. Jó, hogy a természetvédők nem tudtak róla.
Nagyon szép fotó!!
Képzeld Tacsi, én Máriazellből hoztam szártalan bábakalácsot, egy db-ot, de végig izgultam a határon, hogy ne ellenőrízzenek, mert szigorúan védett növény. Ennek már kb. 20 éve. Megszenvedtem érte, mert a szúrós levelei között csücsült középen, onnan vigyorgott rám, muszáj volt elhozni.
Ági, ez hosszú száron van, és kisebb virágú, ezek szerint hosszú szárú bábakalács. Látod Sándorház, már itt is a válasz.
Ági, nálunk van egy fantasztikus erdő, szigorúan védett természeti terület, ahol a legcsodálatosabb ritkaságok is megtalálhatók: leánykökörcsin, magyar orchidea, szellőrózsa, tavaszi hérics és még sorolhatnám. Ott mindent a szemnek, semmit a kéznek....
Én úgy látom, hogy szártalan bábakalács. Ha lent van egészen a talaj közelében akkor szártalannak hívjuk. Ez elég nagy virágú.
Van kisebb virágú, aminek elég hosszú szára van. Nagyon tud szúrni. Az egyik kedvencem.
Errefelé nincsen, inkább az Alpok lankáin található. Ezek szerint nálatok is.
Köszönöm Ilona.
Megmondom őszintén, fogalmam sincs. Talán Ági majd tudja, ő nagy ismerője a száraz virágoknak. Elég hosszú szárú virág volt.
A tárnics tudomásom szerint az encián magyar neve, akkor pedig az nem lehet, mert azt ismerem ausztriai és Bükk hegységi útjaimról.
Nem tudom mi az de, nagyon szép a fotó!
De jó, mintha tárnics lenne, vagy más néven bábakalács.....